ŠKOLSKA 2004/2005. GODINA...

Osvojena mesta na opštinskim, gradskim, republičkim i saveznim takmičenjima
:

OBLAST

OPŠTINSKO TAKMIČENJE

GRADSKO, REPUBLIČKO I SAVEZNO
I mesto
II mesto
III mesto
SRPSKI JEZIK
1
1
2. mesto na gradskom takmičenju
LIKOVNA KULTURA
7
1
2

1., 2. i 3. mesto na gradskom
1. mesto na regionalnom takmičenju

ISTORIJA
1
1
1 plasman na gradsko takmičenje
ENGLESKI JEZIK
1
1
1 plasman na gradsko takmičenje
MUZIČKA KULTURA
6
3
 
MATEMATIKA
1
2
1
2 plasmana na gradsko takmičenje
3. mesto na gradskom takmičenju
1 plasman na republičko takmičenje
BIOLOGIJA
2
 
FIZIKA
1
1
1 plasman na gradsko takmičenje
HEMIJA
1
1
 
FIZIČKO VASPITANJE
2
1
1
3. mesto u gradu- košarka devojčice
1. mesto u gradu -trčanje
2. mesto u gradu - skok u dalj
TEHNIČKO OBRAZOVANJE
2
6
6 plasmana na gradsko takmičenje
UKUPNO
13
19
15
11 plasmana na gradsko takmičenje
2 prva mesta na gradskom takmičenju
3 druga mesta na gradskom takmičenju
2 treća mesta na gradskom takmičenju
1 plasman na republičko takmičenje
1 prvo mesto na okružnom takmičenju


23.12.2004. god. u velikoj sali Politehničke akademije Novi Beograd, » Prijatelji dece » opštine Novi Beograd, su organizovali:

1) opštinsko takmičenje solo pevača » ZLATNA SIRENA »

Naši učenici su osvojili sledeća mesta :
Žanr –Klasična solo pesma – 1. kategorija (učenici 1.- 3. razreda) Marija Timotijević III-2 trece mesto, 3. kategorija (učenici 7. – 8. razreda)Tamara Simić VII-1 drugo mesto.
Žanr – Dečja zabavna pesma – 1. kategorija (učenici 1.-3. razreda) Predrag Obradović III-2 drugo mesto, 2. kategorija (učenici 4. – 6. razreda) Dana Braunović V-2 treće mesto.
Žanr –Izvorna narodna pesma - 1. kategorija (učenici 1.-3. razreda) Nikola Stanojčić III-2 drugo mesto, 2. kategorija (učenici 4. – 6. razreda) Sara Milanović VI-1 drugo mesto.
Žanr – Izvorna narodna pesma – strana 3. kategorija (učenici 7. – 8. razreda) Tamara Ðordević VIII-2 drugo mesto.

2) opštinsko takmičenje malih vokalnih sastava (dueti, terceti i kvarteti)


Žanr - Klasična solo pesma - 3. kategorija (učenici 7.-8. razreda) Tamara Simić VII-1 – Ana Dražić VII-1 –drugo mesto
Žanr – Izvorna narodna pesma – strana – 3. kategorija (učenici 7. – 8. razreda) Marija Pavlica VIII-2 – Tamara Ðordević VIII-2 treće mesto.

Predrag Obradović III-2 je na Svetosavskom književnom konkursu osvojio treće mesto.

Osvojene nagrade po odeljenjima:

III-1
Pavle Jovanović - na opštinskom tak. iz matematike 2. mesto
III-2
Predrag Obradović - na opštinskom tak. iz matematike 1. mesto
3. nagrada za pesmu o Svetom Savi
Irena Stanojević – pohvala na republičkom takmičenju za karikaturu
IV-1
Dimitrije Lazarević – na opštinskom tak. iz matematike 3. mesto, plasman na gradsko takmičenje
V-1
Nataša Puzovic - na opštinskom tak. iz matematike 2. mesto i plasman za gradsko takmicenje
VI-1
Jana Čanić – 3. mesto na opštinskom tak. iz fizike i učešce na gradskom takmičenju
Pohvala iz matematike na opštinskom takmičenju i plasman za gradsko takmičenje
Jelena Anđelković – 3. mesto na opštinskom tak. iz srpskog jezika
VI-2
Ana Bosotina – 2. mesto na opštinskom tak. iz poljoprivredne tehnike (TO) i plasman za gradsko takmičenje
Tamara Vlajić – 2. mesto na opštinskom tak. iz elektrotehnike (TO) i plasman za gradsko takmičenje
VII-1
Mihajlović Dušan – 1. mesto na opštinskom tak. iz saobracajnih sistema (TO) i plasman za gradsko takmičenje
VII-2
Grković Tatjana – 3. mesto na opštinskom tak. iz fizike
1. mesto na opštinskom tak. iz hemije
Milica Vuković – 2. mesto na opštinskom tak. iz hemije
Aleksandra Vuković – 1. mesto na opštinskom tak. iz energetike (TO) i plasman za gradsko takmičenje
Zorica Šiljković – 3. mesto na opštinskom tak. iz biologije
VIII-1
Isidora Kujundžić – 2.mesto na opštinskom tak. iz engleskog jezika i ucešce na gradskom takmičenju
Maja Ðordević -3. mesto na opštinskom tak. iz engleskog jezika
VIII-2
Ilma Pačariz – 2. mesto na opštinskom tak. iz srpskog jezika
2. mesto na gradskom tak. iz srpskog jezika
Marija Pavlica – 2. mesto na opštinskom tak. iz multidisciplinarnih radova (TO)
i plasman za gradsko takmičenje
Maja Ćosović - 2. mesto na opštinskom tak. iz multidisciplinarnih radova (TO) i plasman za gradsko takmičenje
VIII-3
Miloš
Aničić – 3.mesto na opštinskom tak. iz istorije i ucešce na gradskom takmičenju
Ana Tadić – 3. mesto na opštinskom tak. iz biologije

Zahvaljujući velikom trudu, savesnom radu i angažovanju prof. likovne kulture Svetlane Radoičić, osvojen je veliki broj nagrada u oblasti likovne kulture:

Bojana Jelisavac IV- 2 – pohvala na Opštinskom takmičenju, dečja karikatura «Mali Pjer», Dečji savez «Prijatelji dece Novog Beograda».
Sofija Kolarić IV-1 – pohvala na Opštinskom takmičenju, dečja karikatura «Mali Pjer», Dečji savez «Prijatelji dece Novog Beograda».
Dimitrije Lazarević IV-1 – prva nagrada na Opštinskom takmičenju, dečja karikatura «Mali Pjer», Dečji savez «Prijatelji dece Novog Beograda».
Jovana Makić IV-2 – prva nagrada na Opštinskom takmičenju likovnih radova «U susret Uskrsu», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Aleksa Minić IV-2 – treća nagrada na Opštinskom takmičenju likovnih sekcija na temu «Crtam bajku», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Milica Subotić V-1 – prva nagrada na Opštinskom takmičenju likovnih radova «U susret Uskrsu», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Tamara Mihić V-1 – prva nagrada na Opštinskom takmičenju likovnih radova «U susret Uskrsu», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Nataša Puzović VII-2 – prva nagrada na Opštinskom takmičenju likovnih radova «U susret Uskrsu», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Ana Tadić VIII-3 – prva nagrada na Opštinskom takmičenju likovnih radova «U susret Uskrsu», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Ðurđa Ðordević VIII-3 – prva nagrada na Opštinskom takmičenju likovnih radova «U susret Uskrsu», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Vedrana Bajić IV-2 – druga nagrada na likovnom takmičenju na nivou grada u pravljenju origami figurica u organizaciji Japanske ambasade.
Luka Minić VI-2 – treca nagrada na likovnom takmičenju na nivou grada u pravljenju origami figurica u organizaciji Japanske ambasade.
Ana Tadić VIII-3 – prva nagrada na gradskom takmičenju likovnih radova «U susret Uskrsu», Dečji savez «Prijatelji dece N. Beograda».
Vladislav Malnar VIII-3 - 1.mesto na opštinskom tak. decje karikature « Mali Pjer », ucešce na republičkom takmičenju i rad izložen na završnoj izložbi
Dušan Mihajlovic VII-1 – prva nagrada na regionalnom nivou na takmičenju likovnih radova na temu «Ta čudesna struja » u organizaciji MPS RS i
JP Elektroprivreda Srbije

FIZIČKO VASPITANJE
Ova školska godina je u oblasti fizičkog vaspitanja bila veoma uspešna jer je osvojeno pod rukovodstvom profesora fizickog vaspitanje Zagorke Jegdic :

OPŠTINSKO TAKMIČENJE

FUDBAL:
Devojčice 7. i 8. razred - učešće
Devojčice 5. i 6. razred - osvojeno IV mesto
Dečaci 7. i 8. razred - učešće
Dečaci 5. i 6. razred - osvojeno III mesto
(Neoričić Stefan, Neoričić Danko, Senić Filip, Žugić Dimitrije, Miljuš Luka, Minić Luka, Veselinović Nemanja, Blagojević Nenad)
ODBOJKA:
Dečaci 7. i 8. razred - učešće
KOŠARKA:
Devojčice 7. i 8. razred - osvojeno I mesto

RUKOMET:
Dečaci od 4. do 6. razreda - osvojeno IV mesto
Devojčice VI razred - osvojeno III mesto
(Novaković Milena, Đorđević Ivana, Brković Olivera, Masleša Marija, Canić Jana, Bosanac Ana, Jovićević Ana, Karać Jovana, Vujatović Milica)
Devojčice 7. i 8. razred - osvojeno II mesto
(Tokić Jelena, Ćosović Maja, Janković Ljubica, Bataić Mia, Petrović Ivana, Spasojević Željka, Doder Maja, Subotić Snežana, Trenić Emina)
ATLETIKA:
Skok u dalj - IV mesto - Karać Luka VII-2
Skok u dalj - IV mesto - Čelikić Minja VIII-1
Trčanje na 30m. - III mesto - Janković Ljubica VIII-2
Trčanje na 30m. - I mesto - Romčević Dejan VIII-3

GRADSKO TAKMIČENJE
ATLETIKA:
Trčanje na 100 m. - V mesto - Bataić Mia VIIIr.
Trčanje na 300 m. - I mesto - Romčević Dejan VIII-3
Skok u dalj - II mesto - Čelikić Minja VIII-1
KOŠARKA:
Devojčice 7. i 8. razred - osvojeno III mesto
(slika)

kosarkasice
(Ćosović Maja, Tokić Jelena, Janković Ljubica, Vođević Dunja, Trenić Emina,
Spasojević Željka, Doder Maja i Čelikić Minja)

UČENICA JANKOVIĆ LJUBICA JE U TOKU SEDMOG I OSMOG RAZREDA OSVOJILA 4 MEDALJE I 6 DIPLOMA .


SPORTISTA GENERACIJE - Janković Ljubica

Jankovic Ljubica




Na regionalnom takmičenju « Kroz vrata znanja do putovanja »u organizaciji «Prijatelja dece Novi Beograd « i časopisa »Klett« koje je održano 12.04.2005.god. u našoj školi od 17 ekipa koje su učestvovale ekipa naše škole u sastavu Katarina Ratković IV-2, Danilo Paunović IV-1 i Igor Mršulja IV-1 osvojila je 4. mesto.

Ritmičko plesna grupa u sastavu Ana Dražić, Aleksandra Zagrađanin, Mia Batajić iz VII-1, Nevena Petrović i Milica Vuković iz VII-2 , Anja Dujovic VI-2 i Ivana Ðorđević VI-1 je na opštinskom takmičenju osvojila treće mesto i predstavljala je Školu u Sava centru.


Posebno izdvajamo Predraga Obradovića 32 kao izuzetno pametnog, obdarenog i talentovanog učenika, koji je osvojio veliki broj nagrada i doprineo i afirmaciji naše Škole.

U toku šk. 2004/2005.god. Predrag je osvojio sledece nagrade :

Specijalne nagrade na opštinskom takmičenju «Dečji pesnički karavan 2005» i na trećem beogradskom festivalu pisaca za decu «Vitezovo proleće».
Prvo mesto na opštinskom takmičenju mladih matematičara osvojivši 100 bodova.
Prvo mesto na 33.smotri literarnog stvaralaštva učenika osnovnih škola Srbije i Crne Gore «Izvor žive reci».
Drugo mesto na opštinskom takmičenju DEMUS «Zlatna sirena»,žanr dečja zabavna pesma.
Treće mesto na književnom konkursu Društva «Sveti Sava».
Treće mesto na međunarodnom festivalu dečjeg stvaralaštva «Deca u Lužnici 2005».
Tokom prve dve godine školovanja osvojio je 8 diploma iz oblasti literarnog i likovnog stvaralaštva (2 specijalne, 1 prvo mesto, 1 drugo mesto, 1 treće mesto) i 3 zahvalnice za učešce na festivalima dečjeg stvaralaštva.


S obzirom da škola ima samo 347 učenika, smatramo da su postignuti izvanredni rezultati.