Školska 2008/2009. godina...

Osvojena mesta na opštinskim, gradskim, republičkim i saveznim takmičenjima:

FIZIČKO VASPITANJE

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
ODBOJKA:
Dečaci - 7. i 8. razred - II mesto
(Lončar Luka 8-1, Mršulja Igor 8-1, Radošević Nikola 8-1, Stupar Aleksandar 8-1, Srdanović Milan 8-1, Vukosav Ognjen 8-1,
Minić Aleksa 8-2, Stanković Luka 8-2, Dragaš Marko 8-2, Mladenović Branislav 7-1)

Devojčice - 7. i 8. razred - učešće

KOŠARKA:
Dečaci - 7. i 8. razred - učešće

FUDBAL:
Dečaci - 5. i 6. razred - učešće
Dečaci - 7. i 8. razred - učešće

RUKOMET:
Dečaci - 5. i 6. razred - IV mesto
Dečaci - 7. i 8. razred - I mesto
(Mršulja Igor 8-1, Radošević Nikola 8-1, Srdanović Milan 8-1, Vukosav Ognjen 8-1, Minić Aleksa 8-2 (kapiten), Knežević Lazar 8-1,
Paunović Danilo 8-1, Ninkov Srđan 8-1 (golman), Aleksandrić Đorđe 8-2 (golman), Marković Danijel 8-1,
Nikolić Nikola 7-2, Jovanović Pavle 7-1, Radović Filip 7-2, Rozman Darko 7-2 (golman).)


GRADSKO TAKMIČENJE
STRELJAŠTVO:
Devojčice - 7. razred - III mesto (ekipno)
Rajić Anja 7-1
Buzurović Bojana 7-1
Belić Isidora 7-1

RUKOMET:
Učenici VII i VIII razreda - I mesto
Mršulja Igor 8-1, Radošević Nikola 8-1, Srdanović Milan 8-1, Vukosav Ognjen 8-1, Minić Aleksa 8-2, Knežević Lazar 8-1,
Paunović Danilo 8-1, Ninkov Srđan 8-1, Aleksandrić Đorđe 8-2, Marković Danijel 8-1, Aleksandrić Đorđe 8-2, Stanković Luka 8-2
Nikolić Nikola 7-2, Jovanović Pavle 7-1, Radović Filip 7-2, Rozman Darko 7-2.

REGIONALNO TAKMIČENJE
RUKOMET:
Učenici VI i VIII razreda - I mesto
Mršulja Igor 8-1, Radošević Nikola 8-1, Srdanović Milan 8-1, Vukosav Ognjen 8-1, Minić Aleksa 8-2, Knežević Lazar 8-1,
Paunović Danilo 8-1, Ninkov Srđan 8-1, Aleksandrić Đorđe 8-2, Aleksandrić Đorđe 8-2, Martinović Luka 6-2

REPUBLIČKO TAKMIČENJE
RUKOMET:
Učenici VI i VIII razreda - VII mesto
Mršulja Igor 8-1, Radošević Nikola 8-1, Srdanović Milan 8-1, Vukosav Ognjen 8-1, Minić Aleksa 8-2, Knežević Lazar 8-1,
Paunović Danilo 8-1, Ninkov Srđan 8-1, Aleksandrić Đorđe 8-2, Aleksandrić Đorđe 8-2, Martinović Luka 6-2

 

Sportista generacije
2008/2009

Mrsulja Igor

Sportista godine
2008/2009

Minic Aleksa

Najsvestraniji sportista 2008/2009

Srdanovic Milan

Najmlađi sportista
2008/2009

Martinovic Luka


PLES I FOLKLOR


OPŠTINSKO TAKMIČENJE

Ritmičko-plesna grupa starijih razreda u sastavu:
Novaković Jana 8/2, Ćirović Jana 8/2, Sekulić Mirjana 8/1, Kolarić Sofija 8/1 i Božić Jelica 6/2 - IV mesto i posebna diploma za scenski nastup

Folklorna sekcija u sastavu:
Timotijević Marija 7/2, Vekarić Nikola 7/2, Paljević Andrija 7/2, Šopalović Vukašin 7/1, Ćurčić Jovana 6/1, Paljević Ana 6/1, Nikolić Vera 6/1, Frinčić Boris 6/1, Đurić Stefan 6/1, Vekarić Marko 5/1 i Đurić Aleksandra 4/1 - II mesto


MATEMATIKA

U osnovnim školama Ratko Mitrović i Đuro Strugar dana 07.03.2008. godine,
održano je Opštinsko takmičenje iz matematike za učenike od 3. do 8. razreda osnovnih škola sa Novog Beograda.

Zadaci i rešenja zadataka sa opštinskog takmičenja iz matematike:
3. razred    4. razred    5. razred    6. razred   7. razred    8. razred

Konačni rezultati učenika sa opštinskog takmičenja iz matematike
3. razred    4. razred    5. razred    6. razred   7. razred    8. razred


Na gradsko takmičenje idu učenici koji imaju:

 4. razred
70 - 100 bodova
 5. razred
60 - 100 bodova
 6. razred
60 - 100 bodova
 7. razred
55 - 100 bodova
 8. razred
55 - 100 bodova

GRADSKO TAKMIČENJE
IV: Jeremić Uroš 4/1- II nagrada

*KENGUR*
Jeremić Uroš 4/1- I nagrada
Lakić Vuk 3/1 - II nagrada
Jovanović Pavle 7/1 - II nagrada
Belić Isidora 7/1 - II nagrada
Šumarac Luka 3/2 - pohvala
Vekarič Marko 5/2 - pohvala
Marjanović Sonja 5/2 - pohvala
Perović Ana 5/2 - pohvala
Lukežić Nataša 5/1 - pohvala

*MATEMATIČKI TURNIR*
IV: Jeremić Uroš 4/1- III nagrada
V: Marjanović Sonja 5/2 - pohvala

Ekipa škole - Pohvala!


GEOGRAFIJA

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Lazarević Dimitrije 8-1 - III mesto i plasman na gradsko takmičenje


ISTORIJA

OPŠTINSKO TAKMIČENJE - 14.03.2009
Rakić Marko 5-1 - II mesto i plasman na gradsko takmičenje
Ivkov Stefan 5-1 - II mesto i plasman na gradsko takmičenje
Panić Jovan 5-1 - III mesto i plasman na gradsko takmičenje
Bugarinović Marko 6-1 - III mesto i plasman na gradsko takmičenje
Kovačić Katarina 6-1 - III mesto i plasman na gradsko takmičenje
Belić Isidora 7-1 - III mesto i plasman na gradsko takmičenje


MUZIČKA KULTURA

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Đurić Dimitrije 3-1 - solo - I nagrada - "Zlatna sirena"
Leković Jovana 8-2 i Timotijević Marija 7-2 - duet - I nagrada - "Zlatna sirena"
Leković Jovana 8-2 - solo - II nagrada - "Zlatna sirena"
Marjanović Sonja 5-2 - solo - II nagrada - "Zlatna sirena"
Štrbić Maksim 5-2 - solo - III nagrada - "Zlatna sirena"
Stanojević Marija 5-2 - solo - III nagrada - "Zlatna sirena"

GRADSKO TAKMIČENJE
Leković Jovana 8-2 i Timotijević Marija 7-2 - duet - II nagrada - "Zlatna sirena"
Đurić Dimitrije 3-1 - solo - I nagrada - "Zlatna sirena"

SRPSKI JEZIK

Pesme Luke Stankovića 8-2 i Jelene Brkić 8-2, uvrštene su u knjigu "Sto talenata Beograda"

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Lazarević Dimitrije 8-1 - II mesto
Ratković Katarina 8-2 - II mesto
Radoman Ana 8-2 - III mesto


TEHNIČKO OBRAZOVANJE

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Multidisciplinarna tehnika -
Stupar Aleksandar 8-1 - III mesto

ŠAH -
Jelena Mitrović 7-1 - I mesto , kvalifikacija za gradsko takmičenje


BIOLOGIJA


OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Ratković Katarina 8-2 - I mesto - plasman na gradsko takmičenje


ENGLESKI JEZIK

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Jugović Jelena 8-2 - II mesto, i učešće na gradskom takmičenju
Brkić Jelena 8-2 - III mesto
Leković Jovana 8-2 - III mesto


HEMIJA


OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Belić Isidora 7-1 - I mesto i plasman na gradsko takmičenje
Staletović Tamara 7-1 - II mesto i plasman na gradsko takmičenje
Milićević Jovana 7-1 - II mesto i plasman na gradsko takmičenje
Mandić Nikola 7-2 - III mesto
Mršulja Igor 8-1 - III mesto

FIZIKA

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
Mitrović Miljan 7-2 - I mesto, plasman na gradsko takmičenje
Ćorković Jovan 6-2 - III mesto, plasman na gradsko takmičenje


LIKOVNA KULTURA

OPŠTINSKO TAKMIČENJE, likovni konkurs "Ptice i priroda"
Leković Jovana 8-2 - I nagrada

OPŠTINSKO TAKMIČENJE, dečja karikatura "Mali Pjer"
Miloš Sarić 8-1 - I nagrada

OPŠTINSKO TAKMIČENJE ČLANOVA LIKOVNIH SEKCIJA
Čanović Sara 4-1 - I nagrada - tema "Drvo"
Gačić Aleksandra 5-2 - III nagrada - tema "Moj prijatelj"
Lazarević Dimitrije 8-1 - III nagrada - tema "Drvo"

OPŠTINSKO TAKMIČENJE, likovni kunkurs "U susret Uskrsu"
*Oslikana drvena jaja
Conić Marijana 6-2 - I nagrada
Brkić Jelena 8-2 - I nagrada
*Crteži
Leković Jovana 8-2 - I nagrada

OPŠTINSKO TAKMIČENJE, likovni kunkurs "Ptice"
Kolarić Sofija 8/1- I mesto
Martinović Mladen 5/2 - II mesto