Школска 2010/2011. година...

Освојена места на општинским, градским и републичким такмичењима

Од 301 ученика, 78 ученика је освојило 73 награде и похвале на такмичењима од општинског, преко градског и републичког, до међународног нивоа. Истакли смо се из математике, биологије, историје, техничкох и информатичког образовања, у спорту, шаху и уметности – посебно музичком ставралаштву. Постигнути су веома добри резултати и од срца честитамо ученицима и њиховим наставницима на изузетно квалитетном представљању школе.

*Сви ученици који су освијили прва и друга, а у неким предметима/областима и трећа места на општинским такмичењима су се пласирали на градско такмичење.

општинско

У екипном пласману ОШ „Ратко Митровић“ освојила је похвалу на републичком такмичењу „Математички турнир основних школа Републике Србије“. Екипа се такмичила у саставу: Елезовић Алекса – 4 разред, Јечменица Радован – 5 разред, Јеремић Урош – 6 разред, Векарић Марко – 7 разред и Ћорковић Јован  - 8 разред.
Такође у екипном пласману ОШ „Ратко Митровић“ освојила је прво место на општинском  такмичењу „Шта знаш о саобраћају“ и учествовала је на градском такмичењу. Четири ученика је посебно освојило награде и у појединачном пласману. Екипа се такмичила у саставу: Модерц Лука 5/1, Божић Душан 5/1, Лазаревић Софија 5/1, Чановић Сара 6/1, Јеремић Урош 6/1, Мајсторовић Андрија 7/2 и Станчев Ненад 7/1

У области вештина, музичког, ликовног, литерарног  стваралаштва и физичког васпитања остварили смо следеће резултате:

Оркестар је наступао у саставу: Ивана Топић  4/2, Нина Парлић 5/1, Данило Лаловић 6/1, Дуња Плазоњић 6/1, Милица Јанковић 6/1, Маша Павловић 6/1, Јана Поповић 6/1, Милица Јечменица  8/2, Тијана Јовановић 8/2, Катарина Зарач  8/2.

Школска плесна група „ТОП ТЕН“ освојила је на општинском такмичењу у модерном плесу„Дани модерне игре“  прво место. Плесна група је наступала у саставу: Ружица Милетић 1/2, Ивана Грубер 3/1, Миња Ратковић 3/1, Ива Трифуновић  3/2, Јована Товладијац 3/2, Анђела Аћић 3/2, Мина Ђорђевић 3/2, Сава Симић 3/2, Валентина Говедарица 4/2 и Василије Стијеповић 4/2.
Школска фолклорна секција освојила је признање за најбољи ревијални наступ на општинском такмичењу „Фестивал дечјег фолклора“
У новембру 2010. године мушка одбојкашка екипа освојила је треће место на општинском такмичењу. Екипа је играла у следећем саставу: Парлић Милосав7/1, Мајсторовић Андрија 7/1, Лончар Никола 7/2, Вукоје Милан 8/1, Ђурић Стефан 8/1, Гарибовић Тарик 8/1, Фринчић Борис 8/1, Јерковић Урош 8/2, Кричка Владимир 8/2, Поповић Никола 8/2, Ћорковић Јован 8/2 и капитен Мартиновић Лука 8/2. Ученике спремала наставница Миладија Пантић.

Од 301 ученика, око 78 ученика је освојило око 73 награде и похвале на такмичењима од општинског, преко градског и републичког, до међународног нивоа. Истакли смо се из математике, биологије, историје, техничкох и информатичког образовања, у спорту, шаху и уметности – посебно музичком ставралаштву. Постигнути су веома добри резултати и од срца честитамо ученицима и њиховим наставницима на изузетно квалитетном представљању школе.