Школска 2013/2014. година...

Освојена места на општинским, градским и републичким такмичењима

Од 351 ученика, 83 ученика је освојило 132 награде. Постигнути су веома добри резултати и од срца честитамо ученицима и њиховим наставницима на изузетно квалитетном представљању школе!

*Сви ученици који су освијили прва и друга, а у неким предметима/областима и трећа места на општинским такмичењима су се пласирали на градско такмичење.

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И РАЗРЕД УЧЕНИКА

ПРЕДМЕТ-ОБЛАСТ

ОСВ. МЕСТО

НИВО ТАКМ.

НАСТАВНИК-МЕНТОР

Алексић  Огњен 51

српски језик

треће*

општинско

Данка Буха

Алексић  Огњен 51

српски језик

друго

градско

Данка Буха

Раичевић Маша 51

српски језик

прво*

општинско

Данка Буха

Раичевић Маша 51

српски језик

друго

градско

Данка Буха

Квашчев Тања 52

српски језик

прво*

општинско

Данка Буха

Квашчев Тања 52

српски језик

друго

градско

Данка Буха

Поповић Марта 61

српски језик

треће*

општинско

Вања Секуловић

Беслаћ Дуња 62

историја

треће*

општинско

Љубица Милисављевић

Јечменица Добрила 81

географија

треће*

општинско

Драгица Ковијанић

Васић Радмила 31

математика

прво

општинско

Милан Лакић

Денчић Јована 31

математика

друго

општинско

Милан Лакић

Котарац  Марко 31

математика

друго

општинско

Милан Лакић

Влајковић Анђелина 32

математика

треће

општинско

Катарина Пејовић

Милићевић Филип 42

математика

прво*

општинско

Љубица Поповић

Милићевић Филип 42

математика

треће*

градско/округ

Љубица Поповић

Немања Марјановић 41

математика

треће*

општинско

Антоанета Г. Бошњак

Ђурђевић Лазар 62

математика

треће*

општинско

Недељка Видовић

Ђурђевић Лазар 62

математика

треће*

градско/округ

Недељка Видовић

Дамјан Ристић 62

математика

треће*

општинско

Недељка Видовић

Дамјан Ристић 62

математика

треће*

градско/округ

Недељка Видовић

Милићевић Ирина 71

математика

треће*

општинско

Недељка Видовић

Лековић Никола 71

математика

треће*

општинско

Недељка Видовић

Елезовић Алекса 72

математика

треће*

општинско

Свилана Петровић

Елезовић Алекса 72

математика

треће*

градско/округ

Свилана Петровић

Модерц Лука 81

математика

прво*

општинско

Недељка Видовић

Модерц Лука 81

математика

треће*

градско/округ

Недељка Видовић

Модерц Лука 81

математика

друго*

републичко

Недељка Видовић

Елезовић Лука 52

Архимедес итернет олимпијада

похвала

републичко

Недељка Видовић

Елезовић Алекса 72

Архимедес итернет олимпијада

похвала

републичко

Свилана Петровић

Квашчев Дуња 21

Кенгур без граница

похвала

међународно

Дејан Јовановић

Јовановић Катарина 21

Кенгур без граница

похвала

међународно

Дејан Јовановић

Барић Софија 21

Кенгур без граница

похвала

међународно

Дејан Јовановић

Димитријевић Милан 22

Кенгур без граница

похвала

међународно

Драгана Томовска

Стојановић Коста 31

Кенгур без граница

похвала

међународно

Милан Лакић

Котарац Марко 31

Кенгур без граница

похвала

међународно

Милан Лакић

Спремо Вук 31

Кенгур без граница

похвала

међународно

Милан Лакић

Анђелић Лука 31

Кенгур без граница

похвала

међународно

Милан Лакић

Васић Радмила 31

Кенгур без граница

похвала

међународно

Милан Лакић

Ћуповић Ања 32

Кенгур без граница

похвала

међународно

Катарина Пејовић

Марјановић Немања 41

Кенгур без граница

похвала

међународно

Антоанета Г. Бошњак

Бугариновић Јелена 41

Кенгур без граница

похвала

међународно

Антоанета Г. Бошњак

Поповић Петар 41

Кенгур без граница

похвала

међународно

Антоанета Г. Бошњак

Јовановић Мина 41

Кенгур без граница

похвала

међународно

Антоанета Г. Бошњак

Секешан Павле 42

Кенгур без граница

похвала

међународно

Љубица Поповић

Милићевић Филип 42

Кенгур без граница

трећа

међународно

Љубица Поповић

Алексић Огњен 51

Кенгур без граница

похвала

међународно

Недељка Видовић

Квашчев Тања 52

Кенгур без граница

похвала

међународно

Недељка Видовић

Гелемановић Ирина 52

Кенгур без граница

похвала

међународно

Недељка Видовић

Ристић Дамјан 62

Кенгур без граница

трећа

међународно

Недељка Видовић

Елезовић Алекса 72

Кенгур без граница

трећа

међународно

Свилана Петровић

Ирина Милићевић 71

Кенгур без граница

похвала

међународно

Недељка Видовић

Ћурић Петар 81 

Кенгур без граница

трећа

међународно

Недељка Видовић

Модерц Лука 81

Кенгур без граница

похвала

међународно

Недељка Видовић

Милићевић Филип 42

Математички турнир

трећа

републичко

Љубица Поповић

Елезовић Алекса 72

Математички турнир

трећа

републичко

Свилана Петровић

Модерц Лука 81

Математички турнир

трећа

републичко

Недељка Видовић

Никола Лековић 71

физика

друго*

општинско

Рајчић Златомир

Никола Лековић 71

физика

друго

градско/округ

Рајчић Златомир

Алекса Елезовић 72

физика

треће*

општинско

Рајчић Златомир

Алекса Елезовић 72

физика

друго*

градско/округ

Рајчић Златомир

Алекса Елезовић 72

физика

похвала

републичко

Рајчић Златомир

Лука Вукотић 72

физика

треће*

општинско

Рајчић Златомир

Лука Вукотић 72

физика

похвала

градско/округ

Рајчић Златомир

Ирина Милићевић 71

физика

похвала

општинско

Рајчић Златомир

Лука Модерц 81

физика

друго*

општинско

Рајчић Златомир

Никола Лековић 71

физика

друго*

општинско

Рајчић Златомир

Никола Лековић 71

физика

друго

градско/округ

Рајчић Златомир

Алекса Елезовић 72

физика

треће*

општинско

Рајчић Златомир

Алекса Елезовић 72

физика

друго*

градско/округ

Рајчић Златомир

Алекса Елезовић 72

физика

похвала

републичко

Рајчић Златомир

Лука Вукотић 72

физика

треће*

општинско

Рајчић Златомир

Лука Вукотић 72

физика

похвала

градско/округ

Рајчић Златомир

Ирина Милићевић 71

физика

похвала

општинско

Рајчић Златомир

Лука Модерц 81

физика

друго*

општинско

Рајчић Златомир

Маша Раичевић 51

биологија

друго*

општинско

Виолета Митић

Маша Раичевић 51

биологија

треће

градско

Виолета Митић

Вера Поповић 52

биологија

прво*

општинско

Виолета Митић

Вера Поповић 52

биологија

друго

градско

Виолета Митић

Анђела Богавац 52

биологија

друго*

општинско

Виолета Митић

Анђела Богавац 52

биологија

друго

градско

Виолета Митић

Поповић Марта 61

биологија

треће

општинско

Виолета Митић

Милићевић Ирина 71

биологија

треће

општинско

Виолета Митић

 Говедарица Валентина72

биологија

друго

општинско

Виолета Митић

Рашевић Јована 72

биологија

друго

општинско

Виолета Митић

 Шешум Мирослава 81

биологија

прво*

општинско

Виолета Митић

 Шешум Мирослава 81

биологија

друго*

градско

Виолета Митић

Милићевић Ирина 71

хемија

друго*

општинско

Љиљана Грковић

Стојановић Тара 71

хемија

треће*

општинско

Љиљана Грковић

Терзић Мила 71

хемија

треће*

општинско

Љиљана Грковић

Рашевић Јована 72

хемија

прво*

општинско

Љиљана Грковић

Рашевић Јована 72

хемија

прво

градско

Љиљана Грковић

Јанићевић Анђела 72

хемија

прво*

општинско

Љиљана Грковић

Елезовић Алекса 72

хемија

друго*

општинско

Љиљана Грковић

Модерц Лука 81

хемија

друго*

општинско

Љиљана Грковић

Модерц Лука 81

хемија

прво*

градско

Љиљана Грковић

Јеремић Небојша  72

информатика

друго*

општинско

Зоран Дивац

Јовановић Урош 62

Техничко и инфор. обр.

треће

општинско

Ненад Влајковић

Аћић Анђела 62

Шта знаш о саобраћају

прво*

општинско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Аћић Анђела 62

Шта знаш о саобраћају

треће*

градско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Самарџић Нина 51

Шта знаш о саобраћају

друго*

општинско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Ђурић Лука 52

Шта знаш о саобраћају

прво*

општинско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Алексић Огњен 51

Шта знаш о саобраћају

друго*

општинско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Алексић Огњен 51

Шта знаш о саобраћају

прво*

градско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Грубер Ивана 61

Шта знаш о саобраћају

друго*

општинско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Стојановић Тара 71

Шта знаш о саобраћају

треће*

општинско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

Шумарац Лука 81

Шта знаш о саобраћају

прво*

општинско

Н. Влајковић, Д. Ребрача

 

На 40. математичком турниру - екипном првенству основних школа Републике Србије у математици,  екипа у саставу Милићевић Филип 4/2, Алексић Огњен 5/1, Ристић Дамјан 6/2, Елезовић Алекса 7/2 и Модерц Лука 8/1, освојила је ДРУГО МЕСТО у укупном пласману, а Милићевић Филип 4/2, Елезовић Алекса 7/2 и Модерц Лука 8/1 освојили су појединачно трећу награду.

На општинском такмичењу ''Шта знаш о саобраћају'' екипа наше школе освојила је прво место и у Б и у Ц категорији, а у  генералном пласману освојила је убедљиво прво место. Шест ученика се пласирало на градско такмичење, с тим да је Стојановић Тара 7/1 резерва. На градском такмичењу  екипа је освојила друго место у Б категорији и треће место у Ц категотрији, а у генералном пласману одлично друго место. Ученик Алексић Огњен 5/1 је освојио прво место и пласирао се на републичко такмичење, док ће ученица Аћић Анђела са освојеним трећим местом у граду бити резерва на републичком такмичењу.

 У области вештина, музичког, ликовног, литерарног  стваралаштва и физичког васпитања остварили смо следеће резултате:

Екипа састављена од ученика 6. разреда: Бабић Ђорђе 6/1, Јовановић Урош 6/2, Аћић Анђела 6/2, Зарач Теодора 6/2, Ристић Дамјан 6/2 и Беслаћ Дуња 6/2  такмичила се на општинском такмичењу из  прве помоћи, у реализацији општинске организације Црвеног крста. Спремала их је наставница биологије Виолета Митић.

Такмичења одржана у нашој школи:

У нашој Школи је уз добру организацију и велико ангажовање појединих чланова колектива ове школске године  врло успешно одржано општинско такмичење из хемије у суботу 08.03. 2014. године. На такмичењу је учествовало укупно 164 ученика из 18 основних школа, и то 114 ученика седмог разреда и 50 ученика осмог разреда.

Такмичење протекло у доброј атмосфери и сви учесници су били веома задовољни организацијом и гостопримством у нашој Школи.

          И ове године успешно је спроведено у школи међународно математичко такмичење „Кенгур безграница“ по свим правилима и пропозицијама, учешће је узело око 50 ученика наше школе  и и постигнути су јако добри резултати – 4 трећа места и 20 похвала на овом такмичењу.

07. и 08. маја 2014. године у нашој школи су одржана  општинска такмичења ликовних и литерарних секција основних школа Новог Београда у оквиру 18. Смотре стваралаштва деце Новог Београда, а под покровитељством Дечијег савеза „Пријатељи деце Новог Београда“. И првог и другог дана, на оба такмичења, учествовало је између 90 и 100 ученика. Ове године такмичењима су се прикљичили и ученици средњих школа Новог Београда.